
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3612
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46936
Ext.Price$0.46936
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46936 | $0.46936 |
| 10 | $0.19407 | $1.94070 |
| 50 | $0.17708 | $8.85400 |
| 100 | $0.16158 | $16.15800 |
| 500 | $0.15560 | $77.80000 |
| 1000 | $0.15047 | $150.47000 |
| 3000 | $0.13337 | $400.11000 |
| 5000 | $0.12054 | $602.70000 |
