
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Thickness | 1.25 mm |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Dielectric | X7R |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 6917
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20690
Ext.Price$0.20690
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20690 | $0.20690 |
| 10 | $0.09233 | $0.92330 |
| 50 | $0.08632 | $4.31600 |
| 100 | $0.08071 | $8.07100 |
| 500 | $0.06386 | $31.93000 |
| 1000 | $0.05822 | $58.22000 |
| 3000 | $0.05446 | $163.38000 |
| 5000 | $0.04849 | $242.45000 |
| 10000 | $0.04318 | $431.80000 |
