
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.4 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 309
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07766
Ext.Price$0.07766
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07766 | $0.07766 |
| 10 | $0.06951 | $0.69510 |
| 50 | $0.06221 | $3.11050 |
| 100 | $0.05526 | $5.52600 |
| 500 | $0.04908 | $24.54000 |
| 1000 | $0.04689 | $46.89000 |
| 3000 | $0.04479 | $134.37000 |
| 5000 | $0.04243 | $212.15000 |
