
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.4 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07930
Ext.Price$0.07930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07930 | $0.07930 |
| 10 | $0.07094 | $0.70940 |
| 50 | $0.06346 | $3.17300 |
| 100 | $0.05641 | $5.64100 |
| 500 | $0.05015 | $25.07500 |
| 1000 | $0.04791 | $47.91000 |
| 3000 | $0.04577 | $137.31000 |
| 5000 | $0.04332 | $216.60000 |
