
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| Tolerance | 10 % |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 2481
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23767
Ext.Price$0.23767
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23767 | $0.23767 |
| 10 | $0.15560 | $1.55600 |
| 50 | $0.12260 | $6.13000 |
| 100 | $0.09660 | $9.66000 |
| 500 | $0.07822 | $39.11000 |
| 1000 | $0.07198 | $71.98000 |
| 3000 | $0.06574 | $197.22000 |
| 5000 | $0.05983 | $299.15000 |
| 10000 | $0.05446 | $544.60000 |
