
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.35 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 1261
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09754
Ext.Price$0.09754
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09754 | $0.09754 |
| 10 | $0.04877 | $0.48770 |
| 50 | $0.04377 | $2.18850 |
| 100 | $0.03929 | $3.92900 |
| 500 | $0.03629 | $18.14500 |
| 1000 | $0.03352 | $33.52000 |
| 3000 | $0.03097 | $92.91000 |
| 5000 | $0.02636 | $131.80000 |
