
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X6S |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Height | 1.8 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 1.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 955
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17760
Ext.Price$0.17760
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17760 | $0.17760 |
| 10 | $0.15912 | $1.59120 |
| 50 | $0.14256 | $7.12800 |
| 100 | $0.12517 | $12.51700 |
| 500 | $0.10990 | $54.95000 |
| 1000 | $0.09680 | $96.80000 |
| 3000 | $0.08526 | $255.78000 |
