
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 1.8034 mm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 4026
Distributors
pcbx
Unit Price$1.56452
Ext.Price$1.56452
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.56452 | $1.56452 |
| 10 | $0.83869 | $8.38690 |
| 25 | $0.81944 | $20.48600 |
| 50 | $0.80063 | $40.03150 |
| 100 | $0.78226 | $78.22600 |
| 300 | $0.74054 | $222.16200 |
| 500 | $0.70104 | $350.52000 |
| 1000 | $0.67625 | $676.25000 |
| 3000 | $0.65508 | $1965.24000 |
| 5000 | $0.63457 | $3172.85000 |
| 10000 | $0.61470 | $6147.00000 |
