
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 2.6924 mm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 2609
Distributors
pcbx
Unit Price$2.29036
Ext.Price$2.29036
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.29036 | $2.29036 |
| 10 | $1.45851 | $14.58510 |
| 25 | $1.39509 | $34.87725 |
| 50 | $1.33443 | $66.72150 |
| 100 | $1.27641 | $127.64100 |
| 300 | $1.21912 | $365.73600 |
| 500 | $1.16441 | $582.20500 |
| 1000 | $1.10115 | $1101.15000 |
| 3000 | $1.06287 | $3188.61000 |
| 5000 | $1.02591 | $5129.55000 |
| 10000 | $1.01993 | $10199.30000 |
