HB9500M-9.5-9P
Mfr.Part #:
HB9500M-9.5-9P
Datasheet:
Description:
Terminal Blocks Through Hole 9 9.5 mm 20 A 30 V 22 AWG to 12 AWG
ParameterValue
ColorBlack
Number of Positions9
Pitch9.5 mm
Current Rating20 A
RoHSCompliant
Wire Gauge Range22 AWG to 12 AWG
Connection MethodScrew
Voltage Rating30 V
Min Operating Temperature-40 °C
Max Operating Temperature105 °C
Voltage Rating (IEC)750 V
Current Rating (IEC)32 A