HCB3216KF-310T60
Manufacturer:
TAI-TECH
Mfr.Part #:
HCB3216KF-310T60
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 1206(3216 Metric) SMD/SMT 31 Ω 6 A
ParameterValue
Number of Lines1
RoHSCompliant
Length3.2 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Impedance31 Ω
Height1.1 mm
PackagingReel
Width1.6 mm
Tolerance25 %
Max Current Rating6 A
DC Resistance (DCR)10 mΩ