

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 8 |
| Turn-On Delay Time | 260 ns |
| Turn-Off Delay Time | 205 ns |
| -3db Bandwidth | 70 MHz |
| On Resistance (RON) | 2.5 kΩ |
| Configuration | 2 x 1:4 |
Stock: 74
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41293
Ext.Price$0.41293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41293 | $0.41293 |
| 10 | $0.28982 | $2.89820 |
| 25 | $0.26434 | $6.60850 |
| 50 | $0.24109 | $12.05450 |
| 100 | $0.22570 | $22.57000 |
| 300 | $0.22164 | $66.49200 |
| 500 | $0.21765 | $108.82500 |
| 1000 | $0.21373 | $213.73000 |
| 3000 | $0.19496 | $584.88000 |
| 5000 | $0.17783 | $889.15000 |
