
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | LOCMOS/TTL to LOCMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 4 |
| Turn-On Delay Time | 395 ns |
| Quiescent Current | 80 µA |
| Propagation Delay | 395 ns |
| High Level Output Current | -3.6 mA |
| Low Level Output Current | 3.6 mA |
| Logic Function | Translator |
| Channels per Circuit | 4 |
| Voltage - VCCB | 3 V to 15 V |
| Voltage - VCCA | 3 V to 15 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
