



| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Count Rate | 40 MHz |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Clock Edge Trigger Type | Positive, Negative |
| Reset | Asynchronous |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Number of Bits | 4 |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Direction(Counting Sequence) | Up |
| Number of Elements | 2 |
| Max Supply Voltage | 15.5 V |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$1.77331
Ext.Price$1.77331
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.77331 | $1.77331 |
| 10 | $1.57066 | $15.70660 |
| 25 | $1.49302 | $37.32550 |
| 50 | $1.41922 | $70.96100 |
| 100 | $1.34908 | $134.90800 |
| 300 | $1.30239 | $390.71700 |
| 500 | $1.25731 | $628.65500 |
| 1000 | $1.23316 | $1233.16000 |
