
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Propagation Delay | 50 ns |
| High Level Output Current | 3.6 mA |
| Low Level Output Current | 3.6 mA |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 4 |
| Logic Family | HEF4000 |
Stock: 48
Distributors
pcbx
Unit Price$0.93139
Ext.Price$0.93139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.93139 | $0.93139 |
| 10 | $0.83299 | $8.32990 |
| 25 | $0.80216 | $20.05400 |
| 50 | $0.77247 | $38.62350 |
| 100 | $0.74389 | $74.38900 |
| 300 | $0.72945 | $218.83500 |
| 500 | $0.71528 | $357.64000 |
| 1000 | $0.70015 | $700.15000 |
