
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Radiation Hardening | No |
| Voltage | 5 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 480 ns |
| Quiescent Current | 80 µA |
| Propagation Delay | 480 ns |
| Max Supply Current | 20 µA |
| High Level Output Current | -3.4 mA |
| Low Level Output Current | 3.4 mA |
| Logic Function | Shift Register |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
