
| Parameter | Value |
|---|---|
| Logic Type | Shift Register |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 12 |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
Stock: 480
Distributors
pcbx
Unit Price$1.33283
Ext.Price$1.33283
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.33283 | $1.33283 |
| 10 | $0.97633 | $9.76330 |
| 25 | $0.94178 | $23.54450 |
| 50 | $0.90845 | $45.42250 |
| 100 | $0.87630 | $87.63000 |
| 300 | $0.76352 | $229.05600 |
| 500 | $0.66526 | $332.63000 |
| 1000 | $0.57964 | $579.64000 |
