
| Parameter | Value |
|---|---|
| Logic Type | CMOS |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 12 |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| RoHS | Compliant |
| Propagation Delay | 45 ns |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Parallel |
Stock: 1433
Distributors
pcbx
Unit Price$2.12108
Ext.Price$2.12108
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.12108 | $2.12108 |
| 10 | $1.35763 | $13.57630 |
| 25 | $1.18411 | $29.60275 |
| 50 | $1.03276 | $51.63800 |
| 100 | $0.92589 | $92.58900 |
| 300 | $0.80697 | $242.09100 |
| 500 | $0.70332 | $351.66000 |
| 1000 | $0.61299 | $612.99000 |
