
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Contact Material(Contact Finish) | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage (DC) | 5 V |
| Coil Type | Non-Latching |
| Relay Type | General Purpose |
| Operate Time | 10 ms |
| Release Time | 5 ms |
| Contact Current Rating | 10 A |
| Switching Voltage | 277 VAC, 28 VDC |
| Must Operate Voltage | 3.8 V |
| Must Release Voltage | 500 mV |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
