
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Operating Supply Current | 6.2 mA |
| Data Rate | 160 Mbps |
| Connector Type | ST |
| Rise Time | 6.3 ns |
| Wavelength | 820 nm |
| Applications | Ethernet |
| Transmission Distance | 2.7 km |
| Fibre Type | Multimode |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
