
| Parameter | Value |
|---|---|
| Contact Current Rating | 2 A |
| Coil Voltage (DC) | 4.5 V |
| Coil Type | Latching |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Operate Time | 3 ms |
| Contact Material(Contact Finish) | Silver Palladium (AgPd), Gold (Au) |
| power consumption | 100 mW |
| Contact Form | SPDT |
| Release Time | 3 ms |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination Style | SMD/SMT |
| RoHS | Compliant |
| Must Operate Voltage | 3.38 V |
| Must Release Voltage | 3.38 V |
| Packaging | Bulk |
| Switching Voltage | 250 VAC, 220 VDC |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
