
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 12 V |
| Switching Frequency | 150 kHz |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Quiescent Current | 2 mA |
Stock: 309
Distributors
pcbx
Unit Price$0.57456
Ext.Price$0.57456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.57456 | $0.57456 |
| 10 | $0.47002 | $4.70020 |
| 25 | $0.43367 | $10.84175 |
| 50 | $0.40013 | $20.00650 |
| 100 | $0.36918 | $36.91800 |
| 300 | $0.33404 | $100.21200 |
| 500 | $0.30225 | $151.12500 |
| 1000 | $0.28586 | $285.86000 |
