
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Switching Frequency | 150 kHz |
| Max Input Voltage | 45 V |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Type | Fixed |
| Quiescent Current | 2 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 272
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56054
Ext.Price$0.56054
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56054 | $0.56054 |
| 10 | $0.45773 | $4.57730 |
| 25 | $0.42197 | $10.54925 |
| 50 | $0.38900 | $19.45000 |
| 100 | $0.35861 | $35.86100 |
| 300 | $0.32642 | $97.92600 |
| 500 | $0.29711 | $148.55500 |
| 1000 | $0.28101 | $281.01000 |
