
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | -300 mV |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 120 kbps |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Receivers | 2 |
Stock: 1507
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39533
Ext.Price$0.39533
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39533 | $0.39533 |
| 10 | $0.31277 | $3.12770 |
| 50 | $0.27224 | $13.61200 |
| 100 | $0.23697 | $23.69700 |
| 500 | $0.20419 | $102.09500 |
| 1000 | $0.19235 | $192.35000 |
