
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 500 mA |
| Output Voltage | 12 V |
| Switching Frequency | 150 kHz |
| Max Input Voltage | 12 V |
| Output Type | Fixed |
| Topology | Buck |
| Quiescent Current | 5 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Function | Buck Regulator |
Stock: 1545
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69130
Ext.Price$0.69130
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69130 | $0.69130 |
| 10 | $0.56458 | $5.64580 |
| 25 | $0.52051 | $13.01275 |
| 50 | $0.47988 | $23.99400 |
| 100 | $0.44242 | $44.24200 |
| 300 | $0.40266 | $120.79800 |
| 500 | $0.36647 | $183.23500 |
| 1000 | $0.34561 | $345.61000 |
