


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 150 F |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 27 mΩ |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.45 A @ 100 kHz |
Stock: 343
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48576
Ext.Price$0.48576
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48576 | $0.48576 |
| 10 | $0.38592 | $3.85920 |
| 25 | $0.35169 | $8.79225 |
| 50 | $0.32050 | $16.02500 |
| 100 | $0.29207 | $29.20700 |
| 300 | $0.28039 | $84.11700 |
| 500 | $0.26918 | $134.59000 |
