
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Height | 1.0922 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.45 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 0.111 g |
| Impedance | 120 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| DC Resistance (DCR) | 20 mΩ |
| Max Current Rating | 3.5 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Number of Lines | 1 |
| Max DC Current | 3.5 A |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 months ago) |
Stock: 63931
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06355
Ext.Price$0.06355
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06355 | $0.06355 |
| 10 | $0.04025 | $0.40250 |
| 50 | $0.03144 | $1.57200 |
| 100 | $0.02818 | $2.81800 |
| 500 | $0.02160 | $10.80000 |
| 1000 | $0.01911 | $19.11000 |
| 3000 | $0.01469 | $44.07000 |
