
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.5 mm |
| Width | 3.1 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 3312 |
| Case Code (Metric) | 8531 |
| Height | 2.28 mm |
| Material | Ferrite |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.05 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 317.514659 mg |
| Contact Plating | Tin |
| Impedance | 100 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 10 A |
| DC Resistance (DCR) | 4 mΩ |
| Max Current Rating | 10 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 10 A |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 months ago) |
Stock: 18258
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61299
Ext.Price$0.61299
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61299 | $0.61299 |
| 10 | $0.43089 | $4.30890 |
| 25 | $0.37019 | $9.25475 |
| 50 | $0.32915 | $16.45750 |
| 100 | $0.29067 | $29.06700 |
| 300 | $0.27246 | $81.73800 |
| 500 | $0.25539 | $127.69500 |
| 1000 | $0.23938 | $239.38000 |
