
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Pitch | 3.3 mm |
| Color | Natural |
| Gender | Receptacle |
| Connector Type | Plug, Socket |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Fastening Type | Latch |
Stock: 2902
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12720
Ext.Price$0.12720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12720 | $0.12720 |
| 10 | $0.11948 | $1.19480 |
| 50 | $0.11222 | $5.61100 |
| 100 | $0.10679 | $10.67900 |
| 500 | $0.10162 | $50.81000 |
| 1000 | $0.09671 | $96.71000 |
| 3000 | $0.09428 | $282.84000 |
| 5000 | $0.09192 | $459.60000 |
