

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 65 mA |
| Forward Voltage | 1.4 V |
| Illumination Color | Infrared |
| Lens Style | Circular, Clear |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 850 nm |
Stock: 4026
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19642
Ext.Price$0.19642
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19642 | $0.19642 |
| 10 | $0.17499 | $1.74990 |
| 50 | $0.15590 | $7.79500 |
| 100 | $0.13572 | $13.57200 |
| 500 | $0.11815 | $59.07500 |
| 1000 | $0.11068 | $110.68000 |
| 3000 | $0.10368 | $311.04000 |
