

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 65 mA |
| Forward Voltage | 1.45 V |
| Illumination Color | Infrared |
| Lens Style | Circular, Clear |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 850 nm |
Stock: 34
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10915
Ext.Price$0.10915
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10915 | $0.10915 |
| 10 | $0.09765 | $0.97650 |
| 50 | $0.08736 | $4.36800 |
| 100 | $0.07762 | $7.76200 |
| 500 | $0.06897 | $34.48500 |
| 1000 | $0.06416 | $64.16000 |
| 3000 | $0.05968 | $179.04000 |
