
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 2 V, 2.1 V |
| Illumination Color | Red, Yellow Green |
| Lens Style | Colorless, Diffused, Dome |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 635 nm, 570 nm |
Stock: 13988
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07728
Ext.Price$0.07728
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07728 | $0.07728 |
| 10 | $0.06907 | $0.69070 |
| 50 | $0.06173 | $3.08650 |
| 100 | $0.05580 | $5.58000 |
| 500 | $0.05044 | $25.22000 |
| 1000 | $0.04559 | $45.59000 |
| 3000 | $0.04212 | $126.36000 |
| 5000 | $0.03891 | $194.55000 |
