
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.2 V |
| Illumination Color | Red |
| Lens Style | Clear, Dome |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 618 nm to 627 nm |
Stock: 8627
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09484
Ext.Price$0.09484
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09484 | $0.09484 |
| 10 | $0.04742 | $0.47420 |
| 50 | $0.04273 | $2.13650 |
| 100 | $0.03851 | $3.85100 |
| 500 | $0.03251 | $16.25500 |
| 1000 | $0.02745 | $27.45000 |
| 3000 | $0.02609 | $78.27000 |
| 5000 | $0.02479 | $123.95000 |
| 10000 | $0.02342 | $234.20000 |
