| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 3.2 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Clear, Dome |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 6000 K |
Stock: 18540
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09562
Ext.Price$0.09562
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09562 | $0.09562 |
| 10 | $0.04781 | $0.47810 |
| 50 | $0.04313 | $2.15650 |
| 100 | $0.03890 | $3.89000 |
| 500 | $0.03297 | $16.48500 |
| 1000 | $0.02794 | $27.94000 |
| 3000 | $0.02663 | $79.89000 |
| 5000 | $0.02538 | $126.90000 |
| 10000 | $0.02401 | $240.10000 |
