
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 2 V, 2 V |
| Illumination Color | Red, Yellow Green |
| Lens Style | Colored, Diffused, Dome |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | White Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 630 nm, 570 nm |
Stock: 2280
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09187
Ext.Price$0.09187
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09187 | $0.09187 |
| 10 | $0.08225 | $0.82250 |
| 50 | $0.07363 | $3.68150 |
| 100 | $0.06158 | $6.15800 |
| 500 | $0.05151 | $25.75500 |
| 1000 | $0.04873 | $48.73000 |
| 3000 | $0.04610 | $138.30000 |
| 5000 | $0.04361 | $218.05000 |
