
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 3.2 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Clear, Dome |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 6500 K |
Stock: 14603
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06893
Ext.Price$0.06893
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06893 | $0.06893 |
| 10 | $0.06142 | $0.61420 |
| 50 | $0.05472 | $2.73600 |
| 100 | $0.04995 | $4.99500 |
| 500 | $0.04559 | $22.79500 |
| 1000 | $0.04161 | $41.61000 |
| 3000 | $0.03837 | $115.11000 |
| 5000 | $0.03538 | $176.90000 |
