


| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lens Style | Diffused |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Forward Current | 180 mA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Lens Color | Yellow |
| Packaging | Reel |
| Illumination Color | White |
| Lens Transparency | Diffused |
Stock: 55533
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03994
Ext.Price$0.03994
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03994 | $0.03994 |
| 10 | $0.01997 | $0.19970 |
| 50 | $0.01814 | $0.90700 |
| 100 | $0.01648 | $1.64800 |
| 500 | $0.01497 | $7.48500 |
| 1000 | $0.01360 | $13.60000 |
| 3000 | $0.01235 | $37.05000 |
| 5000 | $0.01122 | $56.10000 |
| 10000 | $0.01019 | $101.90000 |
