| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 40 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.3 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
Stock: 19776
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02446
Ext.Price$0.02446
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02446 | $0.02446 |
| 10 | $0.01223 | $0.12230 |
| 50 | $0.00941 | $0.47050 |
| 100 | $0.00833 | $0.83300 |
| 500 | $0.00737 | $3.68500 |
| 1000 | $0.00681 | $6.81000 |
| 3000 | $0.00629 | $18.87000 |
| 5000 | $0.00581 | $29.05000 |
| 10000 | $0.00537 | $53.70000 |
| 30000 | $0.00495 | $148.50000 |
