| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Blue |
| Lens Style | Clear, Round |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 464 nm to 474 nm |
Stock: 32476
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04466
Ext.Price$0.04466
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04466 | $0.04466 |
| 10 | $0.02233 | $0.22330 |
| 50 | $0.01718 | $0.85900 |
| 100 | $0.01517 | $1.51700 |
| 500 | $0.01339 | $6.69500 |
| 1000 | $0.01215 | $12.15000 |
| 3000 | $0.01102 | $33.06000 |
| 5000 | $0.01000 | $50.00000 |
| 10000 | $0.00907 | $90.70000 |
| 30000 | $0.00822 | $246.60000 |
