| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V |
| Illumination Color | Yellow Green |
| Lens Style | Clear, Round |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 568 nm to 578 nm |
Stock: 334
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04512
Ext.Price$0.04512
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04512 | $0.04512 |
| 10 | $0.02256 | $0.22560 |
| 50 | $0.02065 | $1.03250 |
| 100 | $0.01890 | $1.89000 |
| 500 | $0.01730 | $8.65000 |
| 1000 | $0.01584 | $15.84000 |
| 3000 | $0.01450 | $43.50000 |
| 5000 | $0.01327 | $66.35000 |
| 10000 | $0.01215 | $121.50000 |
