

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Green |
| Lens Style | Clear, Round |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 515 nm to 525 nm |
Stock: 64643
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04568
Ext.Price$0.04568
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04568 | $0.04568 |
| 10 | $0.02284 | $0.22840 |
| 50 | $0.01757 | $0.87850 |
| 100 | $0.01561 | $1.56100 |
| 500 | $0.01387 | $6.93500 |
| 1000 | $0.01267 | $12.67000 |
| 3000 | $0.01157 | $34.71000 |
| 5000 | $0.01057 | $52.85000 |
| 10000 | $0.00965 | $96.50000 |
| 30000 | $0.00881 | $264.30000 |
