| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 90 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 4000 K |
Stock: 5222
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01822
Ext.Price$0.01822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01822 | $0.01822 |
| 10 | $0.00911 | $0.09110 |
| 50 | $0.00701 | $0.35050 |
| 100 | $0.00617 | $0.61700 |
| 500 | $0.00543 | $2.71500 |
| 1000 | $0.00496 | $4.96000 |
| 3000 | $0.00454 | $13.62000 |
| 5000 | $0.00415 | $20.75000 |
| 10000 | $0.00379 | $37.90000 |
| 30000 | $0.00347 | $104.10000 |
