| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 90 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 5700 K to 6500 K |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
