| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 90 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 6500 K |
Stock: 433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03668
Ext.Price$0.03668
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03668 | $0.03668 |
| 10 | $0.01834 | $0.18340 |
| 50 | $0.01411 | $0.70550 |
| 100 | $0.01249 | $1.24900 |
| 500 | $0.01106 | $5.53000 |
| 1000 | $0.00995 | $9.95000 |
| 3000 | $0.00895 | $26.85000 |
| 5000 | $0.00805 | $40.25000 |
| 10000 | $0.00724 | $72.40000 |
| 30000 | $0.00653 | $195.90000 |
