| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 90 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 3000 K |
Stock: 1545
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01422
Ext.Price$0.01422
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01422 | $0.01422 |
| 10 | $0.00711 | $0.07110 |
| 50 | $0.00547 | $0.27350 |
| 100 | $0.00483 | $0.48300 |
| 500 | $0.00427 | $2.13500 |
| 1000 | $0.00389 | $3.89000 |
| 3000 | $0.00354 | $10.62000 |
| 5000 | $0.00322 | $16.10000 |
| 10000 | $0.00293 | $29.30000 |
| 30000 | $0.00267 | $80.10000 |
