


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 150 mA |
| Forward Voltage | 3.4 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Diffused |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow |
Stock: 11173
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02842
Ext.Price$0.02842
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02842 | $0.02842 |
| 10 | $0.01421 | $0.14210 |
| 50 | $0.01292 | $0.64600 |
| 100 | $0.01174 | $1.17400 |
| 500 | $0.01067 | $5.33500 |
| 1000 | $0.00970 | $9.70000 |
| 3000 | $0.00882 | $26.46000 |
| 5000 | $0.00829 | $41.45000 |
| 10000 | $0.00779 | $77.90000 |
| 30000 | $0.00733 | $219.90000 |
