| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 180 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 6000 K |
Stock: 5191
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05126
Ext.Price$0.05126
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05126 | $0.05126 |
| 10 | $0.02563 | $0.25630 |
| 50 | $0.02262 | $1.13100 |
| 100 | $0.01996 | $1.99600 |
| 500 | $0.01761 | $8.80500 |
| 1000 | $0.01554 | $15.54000 |
| 3000 | $0.01372 | $41.16000 |
| 5000 | $0.01286 | $64.30000 |
| 10000 | $0.01205 | $120.50000 |
| 30000 | $0.01129 | $338.70000 |
