


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA, 30 mA, 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V, 2.8 V to 3.4 V, 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | RGB |
| Lens Style | Water Clear |
| Lens Transparency | Clear |
| Lens Color | White |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 617 nm to 627 nm, 515 nm to 525 nm, 464 nm to 474 nm |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03984
Ext.Price$0.03984
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03984 | $0.03984 |
| 10 | $0.03669 | $0.36690 |
| 50 | $0.03379 | $1.68950 |
| 100 | $0.03112 | $3.11200 |
| 500 | $0.02866 | $14.33000 |
| 1000 | $0.02638 | $26.38000 |
| 3000 | $0.02244 | $67.32000 |
