| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 80 mA |
| Forward Voltage | 2.6 V to 3.2 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Round |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 4000 K |
Stock: 13856
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05108
Ext.Price$0.05108
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05108 | $0.05108 |
| 10 | $0.02554 | $0.25540 |
| 50 | $0.02322 | $1.16100 |
| 100 | $0.02111 | $2.11100 |
| 500 | $0.01920 | $9.60000 |
| 1000 | $0.01746 | $17.46000 |
| 3000 | $0.01622 | $48.66000 |
| 5000 | $0.01507 | $75.35000 |
| 10000 | $0.01401 | $140.10000 |
