| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 80 mA |
| Forward Voltage | 2.6 V to 3.2 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Round |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 4750 K to 5300 K |
Stock: 9307
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04992
Ext.Price$0.04992
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04992 | $0.04992 |
| 10 | $0.02496 | $0.24960 |
| 50 | $0.02234 | $1.11700 |
| 100 | $0.01999 | $1.99900 |
| 500 | $0.01789 | $8.94500 |
| 1000 | $0.01601 | $16.01000 |
| 3000 | $0.01476 | $44.28000 |
| 5000 | $0.01361 | $68.05000 |
| 10000 | $0.01254 | $125.40000 |
